Аудитори та клієнти: питання довгострокових взаємин

Останній посібник від команди технічних розробників у складі Ради з міжнародних стандартів бухгалтерської етики (IESBA).

Команда технічних розробників у складі Ради з міжнародних стандартів бухгалтерської етики (IESBA) представила на минулому тижні оновлений список питань і відповідей, які служать свого роду допоміжним посібником з впровадження нових положень Кодексу професійної етики, що стосуються теми тривалих за часом відносин між аудиторами та їх клієнтами, повідомляє портал gaap.ru

Питання допомагають виділити, проілюструвати і пояснити важливі аспекти обумовленого в Кодексі режиму ротації аудиторського партнера, а це значить - точніше виконувати ці вимоги. Крім того, керівництво можуть знайти корисним для себе національні органи регулювання аудиторської діяльності та СРО аудиторів.

Для прикладу, в першому питанні просять уточнити, чи підпадають всі ключові аудиторські партнери на посаді керівників аудиторських перевірок під одні й ті ж вимоги за часом перебування в ролі керівника та періоду "охолодження", якщо мова йде про перевірку громадської організації. У відповіді на питання йдеться, що максимальний термін перебування (7 років) поширюється на всіх, проте "охолодження" варіюється залежно від їх ролі. Якщо це керівник аудиторської перевірки, то до цієї ж ролі він або вона зможе повернутися лише через 5 років, а якщо мова йде про керівника перевірки в рамках завдань щодо забезпечення впевненості, то тут термін тільки 3 роки.

У попередній раз питання і відповіді по цій темі переглядалися рівно два роки тому. Що стосується перегляду самого Кодексу етики для професійних бухгалтерів (який після своєї реструктуризації також містить тепер міжнародні стандарти незалежності), то його IESBA представив в квітні минулого року.

Скачати файл у форматі PDF

Див. докладніше Аудиторські послуги в Україні