Штраф за порушення аудиторської незалежності

$ 2 млн - така сума штрафу за порушення принципів незалежності аудиту: в момент публікації аудиторського висновку майже сотня співробітників аудиторської фірми мала банківські рахунки в дочірній організації свого клієнта.

Японський підрозділ аудиторської компанії Deloitte повинен виплатити $ 2 млн. Американській комісії з цінних паперів і бірж (SEC) за порушення принципів незалежності аудиту: в момент публікації аудиторського висновку майже сотня її співробітників мала банківські рахунки в дочірній організації свого клієнта, повідомляє Accountancy Daily та Gaap.Ru.

Згідно з вимогами SEC, аудитори не можуть вважатися незалежними, якщо мають рахунки в клієнтської організації, що перевищують встановлені Федеральною корпорацією зі страхування вкладів (FDIC) ліміти або аналогічні їм. Відповідно до думки регулятора, Deloitte знала про те, що у її колишнього виконавчого директора Футомічі Амано були рахунки в дочірній структурі клієнта, але цей факт не розкрила. Крім самого Амано, пов'язані штрафи виплатить також колишній керівник з напрямку ризиків і репутації Юджі Ітагаки.

Розслідування показало, що 88 інших співробітників японського відділення Deloitte також мали фінансові стосунки з пов'язаною з їх клієнтом організацією, що ставить під сумнів їхню незалежність в тому числі. SEC не вважає надійними задіяні сьогодні в Deloitte системи контролю якості, оскільки вони не можуть гарантувати дотримання принципу аудиторської незалежності.

Наприклад, департамент, що відповідає за незалежність (на чолі якого стояв Юджі Ітагаки), був недоукомплектований персоналом, внаслідок чого там здійснювався недостатній контроль за діями співробітників, які обзавелися рахунками в пов'язаному з їх клієнтами банку понад встановлені ліміти.

Амано та Ітагакі погодилися на виплату штрафу SEC, не спростовуючи і не підтверджуючи результати проведеного розслідування. Крім того, для обох тепер діє заборона на ведення бухгалтерського обліку або перевірку фінансової звітності публічних компаній. Подати прохання про зняття обмежень вони зможуть через два роки і через один рік, відповідно.

Див. докладніше Аудиторські послуги в Україні